TOKİ Manisa Soma 300 Yataklı Devlet Hastanesi

2017-02-23-PHOTO-000000152017-02-23-PHOTO-00000009

MANİSA’nın Soma İlçesi’nde yapımı Oraka Grup tarafından tamamlanan 300 yataklı devlet hastanesi hizmete başladı. TOKİ Manisa Soma 300 yataklı devlet hastanesi yarın açılacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan Soma Devlet Hastanesi, 120 dönüm arsa üzerinde ve toplam 49 bin metrekare kapalı alanda yer alıyor. Bölgedeki en modern hastane olan Soma Devlet Hastanesi’nde 96 adet tek kişilik oda, 98 adet çift kişilik oda, 14 adet süit hasta odası ve 30 adet erişkin odasını içinde barındırıyor. Bekleme odaları, hasta bekleme alanları ve numara sistemi uygulaması ile modern bir hizmet verecek olan devlet hastanesinde açık kalp ameliyatı dahil tüm ameliyatların yapılabileceği tam donanıma sahip 13 adet ameliyat salonu bulunuyor. Doğumhane yataklarının aynı zamanda doğum masasına dönüşebilen özellikte olması anne adaylarının doğum için salon değiştirmeden bulunduğu yatakta doğum yapabilmesine ve doğum sonrası bebekle istirahat edebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca Soma Devlet Hastanesi’nin maden bölgesinde bulunmasından dolayı maden işçileri açısından ayrıca önem arz ediyor. Hastanede bronkoskopi ünitesinin de hizmete başlamasının maden bölgesinde çalışanların akciğer hastalıkları açısından sık sık kontrol edilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Sektördeki 20. yılını tamamlayan Oraka Grup Yönetim Kurulu Başkanı H. Tuncay Altunsu, Soma Devlet Hastanesi’nin Soma ve bölgesinin sağlık hizmetleri açısından çok önemli bir yere sahip olacağını söyleyerek hastanenin otel konforunu aratmayacak nitelikte olduğunu belirtti.

Soma Devlet Hastanesi’nin resmi tören açılışı 24 Şubat Cuma günü toplu açılışla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

IMG_3115 IMG_3120 IMG_3124